Postaw na naturalny szampon do włosów

Postaw na naturalny szampon do włosów

Nie da się ukryć, że dbałość o włosy wymaga poświęceń. Nie możemy bowiem kłaść się spać z mokrymi włosami, aby ich nie zniszczyć. Warto unikać również nadmiernego suszenia włosów suszarką z gorącym nawiewem, rozjaśniania włosów, a także ich codziennego prostowania. Nie bez znacznie jest również mycie włosów odpowiednio dobranym szamponem. 

Czym powinien charakteryzować się dobry szampon?

Szampony do skóry głowy i włosów znajdziemy w niemal każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej jak i internetowej. Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze szamponu dobrze byłoby zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów. Jeżeli mamy włosy suche i zniszczone, musimy postawić na szampon przeznaczony do pielęgnowania takich włosów. Powinien to być kosmetyk o silnym potencjale nawilżającym i odżywczym. W drogeriach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych znajdziemy również wiele produktów oczyszczających przeznaczonych do pielęgnowania włosów osłabionych, ze skłonnością do wypadania. Takie kosmyki wymagają stosowania kosmetyków o potencjale wzmacniającym. Dobrze byłoby poszukiwać w nich naturalnych ekstraktów roślinnych. Bez wątpienia dobrze byłoby mieć na uwadze także to, aby szampon miał działanie delikatne. Oczywiście powinien on oczyszczać nasz skalp oraz włosy. Nie powinien jednak zawierać substancji chemicznych, które mogłyby podrażniać naszą skórę głowy i powodować zaczerwienienie.

O czym pamiętać stosując szampon?

Przykładem kosmetyku, który warto byłoby stosować jest Babuszka Agafia szampon od BEE. Na rynku dostępnych jest wiele szamponów tej marki, które charakteryzują się różnym działaniem. Niektóre z nich są przeznaczone do pielęgnowania włosów suchych i zniszczonych, a inne są godne naszej uwagi gdy mamy włosy słabe i kruche. Dobrze jest sięgnąć po taki szampon, który dedykowany jest posiadanemu przez nas rodzajowi włosów. Szampony Babuszki Agafii nadają się do codziennego stosowania. Są kosmetykami skutecznymi oraz bezpiecznymi. Zawierają mnóstwo dobroczynnych, naturalnych ekstraktów roślinnych. Dzięki temu poprawiają zarówno kondycję skóry głowy jak i włosów. Ważne jest to, aby szampon stosować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na opakowaniu produktu. Włosy oraz skórę głowy najpierw należy przepłukać letnią wodą. Na wilgotny skalp należałoby nanieść spieniony w dłoniach szampon. Czasami, w przypadku szamponów dedykowanych osobom z problemem wypadających włosów, zaleca się pozostawienie na włosach szamponu przez kilka minut. Później należy go starannie spłukać i nałożyć na kosmyki odżywkę.

Kobieta Racool_studio - pl.freepik.com